top of page

Fetysz stóp – o co w nim chodzi?

Fetysz stóp jest jednym z najczęściej spotykanych męskich fetyszy. Przybiera różne formy i towarzyszą mu różnorodne zachowania. Istnieje kilka teorii próbujących wyjaśnić skąd się bierze fetysz stóp. Jeśli jesteś ciekaw, koniecznie przeczytaj!

Marlene Moore. Fetysz stóp, foot fetish

Fetysz stóp – czym jest fetysz stóp?


Fetysz stóp inaczej nazywany jest podofilią. Wiąże się on z odczuwaniem seksualnej przyjemności w kontakcie ze stopami. Najczęściej już sam widok stóp działa pobudzająco seksualnie, zarówno jeśli są to nagie stopy, jak i stopy w pończochach czy rajstopach. Najczęściej spotykany jest fetysz damskich stóp, ale zamiłowanie do stóp męskich również nie należy do rzadkości.

Fetyszysta stóp przyjemność seksualną odczuwać może poprzez obserwowanie, całowanie, dotykanie, ssanie czy pieszczoty stóp. Wielu miłośników stóp lubi, gdy partnerka wodzi swoją stopą po ich ciele lub nawet, gdy po nim chodzi.

Fetyszyści stóp często odczuwają również przyjemność w styczności z przedmiotami, które miały kontakt ze stopami, jak noszone buty, skarpetki czy używane pończochy.

Fetysz stóp spotykany jest również u kobiet, choć pojawia się zdecydowanie rzadziej, niż u mężczyzn.


Z czego wynika fetysz stóp?


Istnieje kilka teorii próbujących wyjaśnić skąd się bierze fetysz stóp. Najprawdopodobniej do wystąpienia fetyszu musi wystąpić kilka czynników, w tym społeczne, kulturowe, czy behawioralne. Jedną z pierwszych teorii opracował Zygmunt Freud. Sugerował on, że fetysz stóp wynika z fiksacji na przedmiotach przypominających męskie przyrodzenie, do której dochodziło w dzieciństwie. Według niego palce stóp budzą w takiej osobie skojarzenie z penisem.

Inna teoria głosi, że fetysz stóp powiązany jest z pobudzeniem ośrodka nagrody w mózgu. Może powstać wyuczone pobudzenie seksualne poprzez system nagród, jak seks, fizyczna bliskość, wytrysk, a nawet pieniądze.

Z kolei neurobiolog Vilayanur Ramachandran opublikował teorie głoszącą, że przyczyną powstania fetyszu stóp jest fakt, że obszar przetwarzający wrażenia ze stóp znajduje się w mózgu tuż obok obszaru rozpoznającego stymulację genitaliów.

Niewątpliwie w zrozumieniu fetyszu stóp istotny jest również fakt, że zazwyczaj są one czymś mało dostępnym i tajemniczym, na co dzień schowanym. Nagie stopy innej osoby oglądamy zazwyczaj w dość intymnych sytuacjach.


Co faceci widzą w stopach?


Dla fetyszysty stóp ważny jest kształt stopy i palców. Niektórzy wolą wąskie, kościste stopy, inni nieco bardziej pulchne, wszystko to jest kwestią gustu. Często jednak zdarza się, że to wygląd stopy jest decydujący dla miłośnika stóp przy wyborze partnerki seksualnej. Wielu naukowców podjęło się próby sprecyzowania, jakie cechy fetyszyści stóp przypisują stopie idealnej. Wyniki badań statystycznych pokazują, że rozmiarem stopy uważanym za najatrakcyjniejszy jest 38, najlepiej jeśli stopa ubrana jest w buty na obcasie o wysokości 7,5 cm. Miłośnicy stóp lubią, kiedy widać palce, więc dobrze jeśli noszone przez Panie szpilki spełniają tę potrzebę. Ponadto ze statystyk wynika, że kolorem paznokci u stóp uważanym za najatrakcyjniejszy jest czerwony.


Fetysz stóp a fetysz noszonych skarpetek


Fetysz stóp współwystępuje często z innymi fetyszami dotyczącymi stóp. Jednym z nich jest zamiłowanie do używanych skarpetek, rajstop czy pończoch. Dla fetyszysty podniecający może być sam widok stóp ubranych w te elementy garderoby, ale również ich wąchanie, pieszczenie, trzymanie w dłoni. Miłośnicy tego rodzaju bielizny lubią, gdy posiadają one odczuwalne ślady użytkowania. Przez osoby lubiące noszone skarpetki zwracają pożądane są takie z zabrudzonymi podeszwami, często przepocone. Nie oznacza to, że nie odczuwają podniecenia na widok noszonych czystych skarpetek, to wszystko bowiem kwestia osobistych preferencji.

Noszone rajstopy, pończochy i skarpetki, podobnie, jak inna noszona bielizna damska są dostępne w Internecie niemal od ręki. Każda osoba chcąca kupić taką bieliznę może to zrobić anonimowo korzystając z wybranej strony z używaną bielizną.

Odwiedź sklep, by nabyć moją używaną bieliznę.


Fetysz stóp a fetysz wysokich obcasów


Fetysz stóp współwystępuje często z zamiłowaniem do butów na wysokich obcasach. Pobudzenie seksualne stymulowane przez oba te bodźce może występować w równym nasileniu lub któryś z nich może dominować. Miłośnicy stóp lubią oglądać kobiece stopy w butach na obcasie, najlepiej odsłaniających palce. Czasami sam but jest wyzwalaczem. Niektóre osoby satysfakcje osiągają poprzez wąchanie noszonych butów, lizanie, pieszczenie, trzymanie w dłoni bądź inne praktyki seksualne z ich wykorzystaniem.


Znani fetyszyści stóp


Fetysz stóp jest bardzo powszechny w społeczeństwie, choć wiele osób nie przyznaje się do tego otwarcie. Wśród znanych osób, które wprost przyznawały się do swojego zamiłowania, znajdują się między innymi Andy Warhol, Elvis Presley i Quentin Tarantino. Śród znanych kobiet do swojego fetyszu przyznała się między innymi Britney Spears.


W Jaki sposób Marlene Moore może zrealizować Twój fetysz stóp?


Jeśli marzysz o tym, żeby zobaczyć stopy Marlene Moore, to jestem tutaj po to, żeby spełnić Twoje fantazje! Uwielbiam tworzyć materiały dla miłośników stópek. Fetyszyści stóp mogą zaspokoić swój fetysz u mnie poprzez różne formy. Z przyjemnością przygotuję zdjęcia lub filmy z fetyszem stóp w roli głównej. Filmy z moimi stópkami dostępne są nie tylko na indywidualne zamówienie - możesz kupić moje porno z fetyszem stóp w SKLEPIE. Oprócz tego możesz zamówić moją noszoną bieliznę, która miała kontakt ze stópkami – używane pończochy, używane skarpetki czy rajstopy.Podsumowanie


Fetysz stóp bez wątpienia jest jednym z najpopularniejszych fetyszy. Zamiłowanie do tej zazwyczaj na co dzień osłoniętej części ciała nie powinno dziwić. Warto otworzyć się na możliwości realizacji swojego fetyszu, które pozwolą czerpać pełnie satysfakcji z praktyk seksualnych.

コメント


bottom of page